Bawełniane gody – pomysły na prezent na drugą rocznicę ślubu

Trzy miesiące temu wraz z mężem obchodziliśmy nasze bawełniane gody. Uwielbiam takie „święta”, bo to fantastyczna okazja, by po pierwsze cieszyć się sobą jeszcze bardziej, a po drugie sprawić ukochanemu miły podarunek prosto z serca. No właśnie… Ale co kupić na drugą rocznicę ślubu? Jak sama nazwa wskazuje w to małe święto młode małżeństwo powinno obdarować się prezentami z bawełny. Pomysł niby banalny, ale po coś ktoś wymyślił te wszystkie nazwy, prawda? Poza tym, to całe nazewnictwo może nam znacznie ułatwić często kłopotliwe poszukiwania prezentu. Zobaczcie sami jakie mam dla Was propozycje. 

1. Wyroby bawełniane

W drugą rocznicę ślubu śmiało należy postawić na tekstylia. Ręczniki lub szlafrok z inicjałami, śmieszna koszulka albo pościel to całkiem sympatyczne, a także użyteczne prezenty, które posłużą na długie lata.

2. DIY – podsumowanie pierwszego roku małżeństwa

Na pomysł wpadłam przeglądając Pinterst. Nie ma co, to jednak ogromna, jak nie największa kopalnia inspiracji, na którą zawsze mogę liczyć. Gotowe wzory w języku angielskim można zamówić przez internet na przykład tutaj. Ja postawiłam na kreatywność i sama podsumowałam nasz pierwszy rok mariażu. 

Tłumaczenie:

12 miesięcy

365 dni

8760  godzin 

52600 minut

1 cudowna córeczka 

7 egzotycznych wysp 

1 dom pełen miłości 

2 dusze, które się kochają 

1 rodzina 

 3. Kwiaty bawełny

Bawełna to nie tylko włókno używane do produkcji odzieży. To także kwiaty, których nie powinno zabraknąć wśród rocznicowych prezentów. Ostatnio coraz to modniejsze, wieloletnie, pomponowate i wełniste kwiaty bawełny pięknie wypełnią wnętrze każdego mieszkania. Niestety mają jedną wadę… Przerażająco zbierają kurz. 

A na koniec taka mała ciekawostka… 

Francja nigdy nie przestanie mnie zadziwiać. Tutaj nawet rocznice ślubu obchodzone są inaczej niż w większości krajów na świecie. Liczenie wspólnie spędzonych lat Francuzi zaczynają od bawełnianego jubileuszu, który w Polsce  i wielu innych kulturach obchodzony jest na drugą rocznicę ślubu. Dlaczego? Nie mam zielonego pojęcia. Oni zresztą też. 

PS. Jeśli podoba Ci się ten wpis, lub w jakiś sposób uważasz go za przydatny dla siebie, możesz śmiało podzielić się nim ze swoimi znajomymi i udostępnić w social media.

  • A mi za chwilkę stuknie 7 lat 🙂

  • follow creativity now

    Takie podsumowanie to rzeczywiście fantastyczna sprawa 🙂 kreatywnie i od serca 💕 co do samych kwiatów bawełny zaliczylabym je do kategorii ‚kurzołapy’ 😄 🤣 z fajnych pomysłów widziałam też bawełnianą, personalizowaną wspólnymi zdjęciami poszewkę. Co prawda był to pomysł na dzień matki, ale to fajny pomysł na wiele okazji , zrobiony ze smakiem i fajnej jakości spisze się w tym przypadku fantastycznie. Jak myślisz? 🙂

    • Bardzo dziękuję! 🙂 Te kreatywne prezenty są najpiękniejsze. 🙂 O też świetny taki upominek! Nie spotkałam się z tym we Francji, a szkoda, bo tak jak napisałaś to także może być ciekawa propozycja. Pozdrawiam serdecznie. 🙂

  • Ach jak ja bym się chciała wreszcie choćby pierwszej rocznicy doczekać 😀 coś zawsze trafię na mężczyznę, któremu niespieszno do ołtarza.

    • Na tego jedynego warto czekać nawet i całe życie. Powadzenia! Trzymam kciuki, aby taki w najbliższym czasie się znalazł. 🙂